Kuidas läheneda WordPressi pistikprogrammidele (plugin’itele)?

by | juuli 18, 2023 | WordPress Nõuanded

Pistikprogrammid on pisikesed tarkvarajupikesed, mis laiendavad WordPressi funktsionaalsust. Neid on vaja, kuid kui palju plugin’e on ‘liiga palju’? Mis hetkest hakkavad pistikprogrammid teie kodulehekülje kiirust ja funktsionaalsust piirama? Kuidas läheneda pistikprogrammide kasutamisele?

Nendele küsimustele proovime vastata allpool.

Kui mitu on ‘liiga palju’?

Mis puutub WordPressi pistikprogrammidesse, siis ei ole võimalik öelda optimaalset kogust, millal on neid teie kodulehel “liiga palju”. Küsimus ei ole niivõrd koguses, kui pistikprogrammide kvaliteedis – kui hästi optimeeritult nad töötavad.

Iga pistikprogramm lisab teie koduleheküljele pisut komplekssust ja ressursikasutust. See ilmselt mõjutab WordPressi kodulehekülje laadimiskiirust, seda eriti aeglasemates serverites.

Kuna pistikprogrammid on kolmanda osapoole (iseseisvate arendajate ja arendusettevõtete) poolt loodud, siis võib juthuda, et nad pole piisavalt testitud ning võib vahel juhtuda, et nad lähevad teiste pistikprogrammidega taustal konflikti.

Oluline on ka mainida, et rohkem pistikprogramme tähendab rohkem haavatavusi, mida võivad häkkerid tagauksena ära kasutada.

Mida kaaluda, kui lisate uue pistikprogrami?

Iga WordPressi kodulehekülg on erinev, kui teile tundub, et vajate uue pistikprogrammi lisamist, siis mõelge järgmistele teemadele:

Kasutage ainult kindlasti vajaminevaid pistikprogramme

Paigaldage ainult neid, mida päriselt vajate. Kui pistikprogramm on vajalik ainult pisikesele osale teie kodulehe funktsionaalsusest, siis kaaluge teisi lahendusi või otsige muu pistikprogramm, mis rahuldaks mitut vajadust.

Kvaliteet tähtsam kui kvantiteet

Kõik pluginad pole võrdsed. Mõned on hästi programmeeritud ja ei mõjuta eriti teie kodulehekülje kiirust, teised võivad teie kodulehe väga aeglaseks muuta. Alati otsi hästi programmeeritud kõrge hinnangu saanud ja võimalikult hiljuti uuendatud pistikprogramme.

Uuenda pistikprogramme

Uuendused reeglina optimeerivad koodi ning lisavad turvalisust. Alati uuenda kasutusel olevad pistikprogramme minimiseerides riske, et nad teie lehekülje aeglaseks muudavad, või häkkeritele tagauksi avavad.

Kustuta kasutud pistikprogrammid

Pistikprogramide nimistu peaks alati olema konsolideeritud ja kontrolli all. Kui teil on pistikprograame, mida te enam ei kasuta, siis kindlasti ei piisa deaktiveerimisest, vaid nad tuleks täielikult kustutada.

Testi pistikprogrammi kiirust ja kvaliteeti

Enne ja peale pisitkprogrammi aktiveerimist ning kasutuselevõtmist testige oma kodulehekülje kiirust mõne analüüsijaga (näiteks Google PageSpeed Insights). Kui leiate, et mõne uue skripti töö või laadimine aeglustab oluliselt lehe laadimist, siis otsige muu pistikprogramm.

Suhtu pistikprogrammidesse konservatiivselt

Pistikprogrammid on esmatähtsad ja väärtuslikud WordPressi kodulehekülje laiendusosad. Ilma nendeta ei saaks me rääkida nii hästi toimivatest kodulehekügedest ja veebilahendustest. Kuid hoolimatult otsustades võib juhtuda, et teie kodulehekülg läheb aeglaseks, sisaldab konflikte ja vigu ning muutub haavatavaks häkkerirünnaku suhtes. Hoiduge alati liiga suurtest pistikprogrammidest, mis proovivad teha kõikvõimalikku. Väiksed konkreetselt fokusseeritud pluginad on reeglina alati parimad. Loomulikult vaadake pistikprogrammi kasutajate tagasisidet ning tehke eelnevalt kindlaks, kas iga pistikprogramm on päriselt teie kodulehele vajalik.

Kuidas saab Massruum pistikprogrammidega aidata?

Me Massruumis saame aidata teie kodulehekülje pistikprogrammide auditiga. Testida, millised pistikprogrammid teevad pigem halba kui head ning otsida/soovitada teile sobivamaid variante.

Kui tegemist on väga spetsiifilise funktsionaalsusega, siis saame aidata ka spetsiaalse pistikprogrammi arendusega just teie kodulehele. Tihti on see isegi kiireim ja turvaliseim võimalus välistades paljud pistikprogrammidega seotud probleemid.

Kui teile tundub, et teie koduleheküljel võib olla liiga palju pisitkprogramme, leht on aeglane, või on teie kodulehekülge häkitud, siis kontakteeruge meiega numbril +372 52 44 100 või emailitsi info@massruum.ee

Massruum teeb WordPress kodulehti ja WooComerce veebipoode.

Võta ühendust ja räägime täpsemalt.