Miks mu WordPress kodulehekülg ja veebipood on aeglased?

by | juuli 4, 2023 | WordPress Nõuanded

Olen tihti kuulnud ettevõtjaid kurtmas, et nende ettevõtete WordPressi kodulehekülg ja veebipood on aeglane. See kindlasti ei pea nii olema. WordPress on populaarseim veebilehekülgede ehitamise tarkvara, mis jooksutab ca. 40% kõikidest kodulehekülgedest. Ta on imeliselt optimeeritud ning puhas, värskelt installeeritud, wordpressi leht on väga kiire. Seega pole tegelikult asi WordPressis endas, vaid selles, kuidas teie kodulehekülg on üles seatud.

Käesolevas artiklis jagame mõned ideed, kuidas muuta WordPressi ja WooCommerce koduleht oluliselt kiiremaks, kuid enne korraks puudutame teemat:

Miks on kiirus oluline?

Tänapäeval kiires maailmas on kodulehekülje ja veebipoe kiirus esmatähtsad. Statistika näitab, et 50% kasutajatest lahkub koduleheküljelt ilma seda vaatamata, kui selle laadimine võtab aega enam kui 3 sekundit.

Lisaks aitab kodulehe kiire laadimine seda otsingumootoreis kõrgemale kohale tõsta (SEO).

Need kaks on juba piisavad põhjused kiirema laadimise nimel tegutseda.

Kodulehekülje kiirust saate mõõta PageSpeeds Insights abil.

Kuidas teha WordPress kodulehekülg kiiremaks?

Mõned kiired soovitused, kuidas teha kodulehekülg ja veebipood tunduvalt kiiremaks.

  1. Kasutage kvaliteetset veebimajutust
    Ilmselgelt oleneb kodulehekülje kiirus ennekõike teda majutava serveri kiirusest. Seega tasub kasutada parimaid ja kiiremaid. Massruumis julgeme soovitada kahte partnerit: https://www.veebimajutus.ee/ ja https://www.zone.ee/et/
  2. Tehke uuendused ära
    Tihti saabub aeglase kodulehe jutuga meie lauale lehekülgi, millel on uuendused tegemata. WordPressi enda ning pluginate uuendusi tehakse perioodiliselt põhjusega. Optimeeritakse opereerimist ning uuendatakse tehnoloogiaid. Esimese asjana tasub teha ära uuendused.
  3. Kasutage väikseid templiite/teemaseid (Theme)
    Pahatihti on ostetud theme’d massiivsed proovides teenida kõiki võimalikke eesmärke ja vajadusi. See võib tunduda tore, et saate ühe ostuga pika listi omadusi, kuid reaalsuses tähendab see, et teie kodulehekülje kood on ülemäära keeruline ja enamasti ka aeglane. Massruum soovitab alati pigem väiksemaid, kuid teile spetsialiseeritud teemasid vaadata, kuid ideaalis võiks arendada välja puhta uue teema spetsiaalselt teie ettevõtte vajadustele.
  4. Ärge kasutage liiga palju pistikprogramme (pluginaid)
    Nagu suur theme, nii ei tõota ka head, kui teie kodulehele on laetud liiga palju pluginaid. Nagu teemad, nii ka pistikprogrammid võivad olla liiga suured ja keerulised. Kõige hullem, nad võivad vahel ka taustal omavahel konflikti minna.
    Proovige kasutada selliseid plugin’e, mida on hiljuti uuendatud, mida on kasutatud palju ning mis täidavad ainult ühte või väga väheseid ülesandeid. Hea viis vältida ka pluginatest tulenevaid probleeme on arendada välja spetsiaalselt teie vajadustele vastavad pluginad.
  5. Optimiseerige fotod ja muud visuaalid
    Üks tavalisemaid vigu on sisuloojate oskamatus pilte optimeerida. Laetakse kaamerast või fotograafilt tulnud fotod otse WordPressi meediapanka ning kasutatakse tootefotodena.
    Tähtis on aga fotod ja visuaalid optimeerida – teha need täpselt nii suureks, kui koduleheküljel vaja ning pakkida kokku võimalikult väiksesse interneti jaoks sobivasse formaati.
    Visuaalide optimeerimiseks on mitmeid võimalusi ja ka spetsiaalesid pistikprogramme, millest igaühel on omad tugevad küljed ning erinev hind. Parim tulemus saavutatakse aga alati siis, kui juba sisu laadimisel on visuaali dimensioonid õiged ning materjal võimalikult väikseks optimeeritud. Pilte saab hästi optimeerida https://tinypng.com/ abil, videode optimeerimisel aitab HandBrake rakendus.
  6. Kasutage laiska (lazy) laadimist
    Laisk laadimine tähendab, et visuaalsed materjalid laetakse hiljem, siis kui neid päriselt vaja on. See tähendab, et kõigepealt laetakse veebilehitseja aknasse tekstid ja oluline info, ning seejärel suuremad sisud, nagu pildid ja videod. See aitab luua tunde, et teie kodulehekülg laeb välgukiirusel, ning kasutaja näeb kõige olulisemat sisu esmajärjekorras.
    Laisaks laadimiseks otsi sobivaid pistikprogramme. Populaarsemad on Smush ja a3 Lazy Load
  7. Kasutage cachemistööriistu
    Cachemine tähendab, et teie kodulehekülje sisu laetakse juba kokkupandult maksimaalselt kiiresse kohta ning näidatakse kasutajatele sealt. Selleks, et kodulehekülg avaneks kiiresti, ei laeta informatsiooni ega visuaale erinevatest allikatest, vaid need on juba eelnevalt teie serverisse laetud.
    Cachemiseks sobivaid pistikprogramme on mitmeid. Populaarsemad on ehk WP Rocket ja W3 Total Cache
  8. Ärge kasutage lehe-ehitajaid (näiteks Elementor või WP Bakery)
    Kui HTML’i ja CSS’i kasutamine käib üle jõu, siis on kiusatus kasutada pistikprogramme, mis aitavad sisu paremini kujundada. Nende kasutamisega tasuks aga olla ettevaatlik, kuna nad on suured ja komplekssed tarkvara tükid, mis aeglustavad teie kodulehekülge oluliselt.
    Kui on tingimata vajadus lehe-ehitajate järele, siis kindlasti kasutage korraga ainult ühte nendest. Massruumis kasutame reeglina Divi Builderit ja Elementorit.

Tegelikult on veel mitmeid põnevaid viise, kuidas kodulehekülje laadimist optimeerida, kuid 80% kodulekeülgedel juba piisab ülalolevast loetelust, et laadimise osas imesid teha.

Massruum aitab oma klientide kodulehekülgede laadimiskiirust tõsta

Oleme harjunud üle võtma suuri WordPressi kodulehti ja WooCommerce veebipoode. Tavaliselt, kui kodulehekülg meie töölauale jõuab siis ta reeglina on juba aeglane, sisaldades tuhandeid optimeerimata visuaale ning kümneid rakendatud pistikprogramme.

Esiteks teeme teie koduleheküljele auditi ning proovime kaardistada kohad, mis vajavad kõige kiiremat tähelepanu.

Teiseks pakume välja plaani kuidas kodulehekülg optimeerida. See plaan sisaldab reeglina visuaalide optimeerimist, vahel ka CDN teenuse kasutamist, pistikprogrammide auditit ja vajadusel kliendile optimeeritud pluginate arendust.

Seejärel lepime kokku kuueelarve, mille alusel saame hakata töid planeerima ning teostama.

Meie soov on olla oma klientidele pikaajaline koostööpartner. Optimeerime teie kodulehekülge järk-järgult ning konsulteerime ja aitame vajadusel ka sisuhaldusega.

Oleme arendanud WordPressi kodulehekülgi üle kümne aasta ning hea meelega aitame ka teie ettevõtet.

Kontakteeruge meiega numbril +372 52 44 100 või emailitsi info@massruum.ee

Massruum teeb WordPress kodulehti ja WooComerce veebipoode.

Võta ühendust ja räägime täpsemalt.