Võrreldes Wix’i ja WordPressi on oluline rõhutada nii nende sarnasusi, kui erinevusi. Mõlemad on võrdlemisi mugavad tööriistad kodulehekülgede valmistamiseks. Wix on pisut kasutajasõbralikum keskkond, mis sobib hästi algajale, kuid suuremate projektide puhul on temaga raskem ümber käia. WordPress seevastu on avatud lähtekoodiga ning talle on saadaval tohutult kujundusi ja laiendusi (pistikprogramme). See muudab WordPressi mitmekülgsemaks ja võimalusterohkemaks platvormiks.
Sarnasused:
- Mõlemad platvormid võimaldavad kasutajatel luua veebisaite ilma programmeerimisoskuseta.
- Pakuvad mitmesuguseid malle ja disainivalikuid veebisaidi välimuse kohandamiseks.
- Mõlemad platvormid pakuvad võimalusi SEO optimeerimiseks ja digitaalse turunduse funktsioonideks.
- Kasutajad saavad mõlemal platvormil luua ja hallata ajaveebe, kuigi WordPress on spetsialiseerunum blogimisele.
Erinevused:
- WordPress nõuab eraldi hostingu (serveriteenust nagu Zone või Veebimajutus) ja domeeni ostmist, samas kui Wix on majutatud platvorm.
- WordPress pakub rohkem arenenud kohandamisvõimalusi tuhandete teemade ja pistikprogrammidega, samas kui Wix on kohandamises piiratum.
- Wix on tuntud oma kasutajasõbraliku liidese ja lihtsuse poolest, samas kui WordPress on mõeldud kasutajatele, kes otsivad põhjalikku kohandamist ja laiendatavust.
- WordPressi on raskem õppida, kuid pakub rohkem paindlikkust ja arenenud funktsioone võrreldes Wixiga.
Avatud Lähtekood
WordPressi ja Wixi võrdlemisel on oluline märkida, et WordPress on avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteem, mis võimaldab arendajatel vabalt ligipääsu ja muuta selle lähtekoodi. WordPressi avatud lähtekoodi olemus pakub arendajatele ulatuslikke kohandamis-, paindlikkus- ja kontrollivõimalusi platvormi üle.
Avatud lähtekood tähendab antud juhul ka seda, et WordPress on kõigile kasutamiseks tasuta. WIX kasutab aga kuutasu süsteemi.
SEO (Otsingumootorile optimeerimine)
Kodulehekülje puhul on äärmiselt oluline tema leitavus. See tähendab, et efektiivsem kodulehekült ilmub Google otsingumootori tulemuste seas kõrgemal positsioonil. Meie kogemus Massruumis näitab et WordPress on SEO mõttes parim platvorm
Järeldus
Kokkuvõttes, kuigi mõlemal, WordPressil ja Wixil, on oma tugevused, kerkib WordPress enamiku kasutajate jaoks paremaks valikuks tänu selle võrreldamatutele kohandamisvõimalustele, laiendatavusele, paindlikkusele ja lõviosas SEO’le.
WordPressi avatud lähtekoodi olemus, tohutu teemade ja pluginate kogu ning kogukonna tugi teevad sellest ülekaalukalt parema platvormi neile, kes otsivad arenenud funktsioone, kohandamist ja kasvuvõimalusi. Seega, veebisaidi loomise platvormi kaalumisel paistab WordPress silma kui eelistatud valik üksikisikutele ja ettevõtetele, kes soovivad luua professionaalse, kõrgelt kohandatud veebisaidi.
Siinkohal on veel oluline märkida, et WordPressi puhul saate oma veebisaidi vajadusel tasuta üles seada. Peate maksma ainult serveri ja hostinguteenuse eest. WIX aga on ja jääbki küsima kuumaksu.